Tsensuurivabalt 2.12.20

Jaga

 

Tegelikult hakkab see Parempoolsete jauramine – täpsemalt küll nende juhtoinaste jauramine – ära tüütama. Ma ei tea, kas nad tõesti peavad ennast poliitikuteks, aga kui peavad, siis miks neile keegi ei ütle, kuidas asjad tegelikult on? Nüüd siis etendatakse mingisugust näitemängu Punamütsikesest, kes läks vanaemale külla, aga vanaema poole ei läinud. Ehk siis liitus Parempoolsetega, aga mitte Isamaaga. (Viimati teatati, et ega ei liitunud, vaid avaldas toetust. Taga targemaks. Ei liitunud, aga liitus siiski. Liitus, aga tegelikult ikka ei liitunud.)

Skisofreenia, oleks selle peale öelnud professor Stravinski. Või siis kapitaalne eksitus. Inimestel ikka juhtub. Parempoolsete juhtoinastel oleks nüüd püha kohus asjaosalisele selgitada, et Parempoolsed kuuluvad Isamaasse, ja kes sel või teisel moel liitub Parempoolsetega, see liitub Isamaaga. Päev läheb päeva järel, aga selgitust ei tule. Millest tuleb järeldada, et tegemist võib olla koguni tahtliku eksitamisega. Keegi on kellelegi kõvasti kärbseid pähe ajanud. Midagi selles laadis, et maakera sees on teine maakera ja nõnda edasi.

Aga valetada ei ole ilus. Natuke juhtub seda muidugi meie kõigiga, kuid hull on see, kui valetamisest saab harjumus. Need, kellega on nii juhtunud, võiks tõtt-öelda Isamaast välja arvata, las valetavad kuskil mujal, kui nad muidu ei saa.

Ja teine asi, mis pole ilus, on sõnamurdmine. Mida muidugi võib nimetada valetamise üheks alaliigiks. Näiteks kui on sõlmitud kokkulepe, mis näeb ette pensionireformi ja rahvahääletust, ning pensionireform on ühiste jõududega ära tehtud, siis pole aus öelda, et aitäh, väike Peeter, kostitamast, aga edaspidi sööb igaüks oma leivakotist. Ehk siis aituma pensionireformi eest, aga rahvahääletus unustage ära. Sellist käitumist võiks lausa sigatsemiseks nimetada.

Minus ei leegitse mingit armastust sellesinase referendumi vastu, aga kas on raske mõista, et mis lubatud, see lubatud? Mõnel ilmselt on. Iseäranis neil, kes eksikombel arvavad, et kui oskad põlvega munadesse lüüa ja pöidlaid silma suruda, siis oledki peen ja kaval poliitik. Isamaa erakond vajab selliseid samapalju kui tunamullust lund.

Sarnased postitused