Karnau ja president

Jaga

Inspireeritud artiklist https://arvamus.postimees.ee/7329513/andrus-karnau-tulutult-kogu-rahva-presidenti-otsides

 

Kõigi vähemuste, vaevatute ja kiusatute suure sõbra Andrus Karnau segadus on mõistetav. President, kes Eesti „äärmusparempoolseid“ innukalt ründas ja nende pärast kogu maailma ees suurt piinlikkust tundis, on läinud, uus aga alles mõistatus. Selline olukord sünnitab tahes-tahtmata saba ja sarvedeta kommentaare, mille autorid ridade vahelt püüavad uuele presidendile oma agendat kaela määrida. Kiites näiteks lahkuva riigipea tugevusi ja tema võite tumedate tagurlusjõudude üle.

Seega loeme, et tagurlikud jõud olevat ohustanud eesti rahva sõnavabadust ja presidendi vastulöök ühe krüptilise sõnumiga pusa näol minevat ajalukku. Küllap lähebki. „Kirjaga «Sõna on vaba» pusa tuletas meelde, et riigi poliitilises eliidis on veel keegi, kel on meeles ideaalid, mille nimel Eesti kunagi vabaks sai.“ Millega tahetakse öelda, et seda, mille nimel Eesti ikkagi kunagi vabaks sai, teab ja otsustab Andrus Karnau. Osalesin vabanemisvõitluses minagi ja isegi mitte kolmanda rõdu tagareas. Arvan ennast mäletavat, et sõnavabadus oli küll üks ja väga tähtis osa neist paleustest, mille nimel oma saatus kaalule pandi, kuid mitte ainus. Veel tähtsam oli eesti rahvas – tema püsimine. Ehk otseöeldult: vastuhakk tapvale venestamisele ja venekeelsete immigrantide lõppematule sissevoolule. Nii et kui keegi tuleb täna väitma, et laulvat revolutsiooni tehti üleüldise vabaduse nimel, mis hõlmab ka totaalset multikulturalismi ja piiride avamist kõigile, siis ta valetab. Või et Balti ketti tehti „abieluvõrdsuse“ nimel. Ei tehtud. See lihtsalt ei olnud mingi teema.

Kuid see selleks. Sõnavabadus. On’s see siis ohus? Kas mõne õela ja erapooliku ajakirjaniku vallandamine ohustab sõnavabadust? Muidugi mitte. Hoopis vastupidi. Ja Karnaud ei häiri tegelikult mitte see, et vallandati ajakirjanik, vaid see, et vallandati „õiget“ ideoloogiat esindav ajakirjanik. Kes kohtleb iga intervjueeritavat valeliku kurjategijana, kellelt üllas valgusjõudude rüütel üritab osavate nõksudega tõde välja pressida. Jah, selline kallutatud ajakirjandus on sõnavabadusele tõesti ohuks ja au ning kiitus Postimehele, kes julges ning julgeb oma õigusi kasutades sellele vastu hakata.

Ühes võib Karnauga siiski nõustuda. Sellist presidendikandidaati, kes sobiks rahva enamikule, aga kõlbaks ka EKRE juhtkonnale, pole ilmselt tõesti olemas. Ehk siis teisisõnu – presidenti, keda kogu rahvas kiidaks ja armastaks, ei ole ega tule. Nagu iga arukas inimene seda juba ammu teab. Kuid leiduda võiks siiski selline president, kes suudab mõista ja respekteerida kogu oma rahvast, kaasa arvatud need, kellega tema vaated kokku ei lange, jättes kõrvale üksnes sellised, kes meie rahva hävimist soovivad. On seda palju tahetud?

Kui püüda siinkohal oma agendat sisse sokutada.

Sarnased postitused