Tsensuurivabalt 9.04.2021

Jaga

 

Iga põlvepikkune poisike teab, et Feministeerium on meie ajastu au, mõistus ja südametunnistus. Aga juhtub temalgi. Juhtub koguni nii, et vahele jäädakse labase taskuvargusega. Õilsal eesmärgil muidugi, aga „konservatiivne subkultuur“, mille hulka kuulun nähtavasti minagi, ei saa sellest muidugi aru ja ajab ikka oma jora.

Selgitan. Postimehe arvamustoimetaja Martin Ehala ilmutas 2. aprillil oma lehes pika, sisuka ja mõtlemapaneva artikli „Äärmusfeminismi demograafiline kollaps“, mille peamine sõnum oli see, et läänemaailmas leviv ebaideoloogia, mille kohaselt sugu on enda valida ja laste saamine on naistele alandav, ongi viimasel kümnendil mõjutanud sündimust. Mõistagi negatiivses suunas, st seda vähendades. Loomulikult järgnes 7. aprillil Feministeeriumi vastulöök „Rahvastikukrahhiga hirmutamine kui moeasi“), kus rohkete ohkimiste-halamiste, demagoogiliste trikkide ja varjatud ähvarduste seas leidus vaid üks kriitika nime vääriv märkus, nimelt see, et Ehala oli statistikat interpreteerides käsitlenud neid, kes seksiks kõigiga, omasooiharateks. Tõepoolest, oskaja inimene võib seksida ka telefonipostiga ja see ei ole omasooiharus. Kuid see oli kõigest teisejärguline ebatäpsus ega kummutanud kuidagi Ehala artikli põhisõnumit.

Aga mis oli selle abitu vastulause juures päriselt huvitav, oli see, et õiguse ja tõe nimel võideldes ei põlanud meie lugupeetud feministeerlased (keel tõrgub neid feministideks nimetamast) ära ka tüssamist, kui hästi leebelt väljenduda. Eesmärk ju pühitseb abinõu. Niisiis oli vastulause autor Aet Kuusik märkinud enda kõrvale ka teise autori, kellegi Jaan Veski. Paraku pole sellist inimest olemas – sellenimelisi arvatavasti küll, aga keegi neist pole Kuusiku kaasautor – ja tegemist pole arvatavasti isegi pseudonüümiga, vaid lihtsalt tühja kilukarbiga, mis on kolisema pandud. Miks? Loomulikult sellepärast, et feniminsteerlaste sõnadele rohkem kaalu anda, signaliseerida, et „mehed arvavad ka nii“.

Arusaadav. Feministeerium pilkab mõnuga iga meest, kes julgeb midagi öelda abordi kohta – mida nemad ka asjast teavad. (Ehkki igal kõrvaldatud lootel on teadupärast isa, nii et meeste osavõtt arutelust peaks igati loomulik olema.) Järelikult kardab ta ise pilget meeste poolt, kui arvamuse avaldajateks on üksnes naised. Milles probleem, kirjutame enda nime kõrvale lihtsalt ühe laest võetud Jaan Veski ja mure murtud.

Õnneks hammustas Postimehe toimetus pähkli katki ja kõrvaldas artikli võrguväljaandest. Sellegipoolest võib Feministeeriumi õnnitleda. Oskus valetada juba enne pealkirja on saavutus omaette. See on sama hea, kui valetada enne suu avamist. Muide, pealkiri oli samuti valelik. Keegi, kõige vähem Ehala, pole kedagi „hirmutanud“. Rahvastikukrahh on tõsiasi, kui senised arengujooned jätkuvad, seda näitab statistika.

Järeldus? Järeldus on lihtne: ärge imestage millegi üle ja olge valmis kõigeks.

Sarnased postitused