Tsensuurivabalt 27.01.2023

Jaga

Olukorrast sotsiaalmeedias.

Meestele saadetakse sõnum: olge usaldusväärsed mehed ja isad ning pidage laste saamise koha pealt lõuad! Nimelt: üks äge naisõiguslane võttis pahandada peretoetuste üle: toimub populistlik rahakülv, aga keegi ei tegele sellega, et naistel sageli puudub usaldusväärne partner.

Tõsi ta on, et leidub uskumatult palju ludrisid, kellest pole ei isa ega meest. (Jätame vahele meenutuse, et kes siis õieti pidevalt virisevad „soorollide“ üle ja nendega vihast võitlust peavad.) Ent kuna pahandaja esitles rahakülvi ja kvaliteetsete partnerite tagamist alternatiividena, siis sellest järeldus, et see on justnimelt riik, kes on süüdi. Külvab raha, selle asemel et naistele usaldusväärseid partnereid tagada (kasvatada, aretada, toota).

Mis on muidugi täiesti arulage nõudmine. Nii meeste kui naiste süvenev „perekonnavõimetus“ on tõesti probleem, kuid seda ei lahendata müraki, mingite vajalike meetmete rakendamisega. Järgnes sõnasõda, millest ma – häbi küll – osa võtsin. Ootuspäraselt teatati ühel hetkel: „Kuna sina meil ei sünnita, ära ülbitse.“ See on võitlevate feministide üks armastatumaid malakaid. Sama arulage, kui riigilt või üldse kelleltki head meest nõuda, aga väga populaarne. Sellega armastavad vehkida ka mehed, kartes, et nad ei näe muidu piisavalt progressiivsed välja.

Ainult et nüüd tekib küsimus – kui mehed peavad laste temaatikas suu kinni pidama, sest nad ei sünnita, siis järelikult ainus tähtis asi ongi ju sünnitamine? Muu pole oluline? Laste kasvatamine, toitmine, katmine, koolitamine, neile ujumise, jalgrattasõidu, suusatamise, jalgpalli ja auto juhtimise õpetamine, lastevanemate koosolekutel käimine – ühesõnaga kõik see, millega võiks tegeleda mees, on täiesti tähtsusetu? Tore kuulda ja võtke heaks, aga… Aga taeva pärast, milleks siis viriseda usaldusväärse partneri puudumise üle? Ta on ju lausa definitsiooni kohaselt tarbetu ja mõttetu olend, ilma õiguseta iibeküsimustes sõnakest sekka öelda?

Tjah… vasikalt villa või aktivistilt loogikat.

Sarnased postitused